понедельник, 21 марта 2022 г.

                                                            22  квітня

                  Зі  Святом  Сорок  Святих !


      Пам'ять 40 мучеників відноситься до найшанованіших свят. У цей день навіть полегшується строгість Великого посту. Щорічно 22 березня християни відзначать свято 40 святих. Воно має кілька назв: Сорока мучеників, Сорок святих, у народі – сороки. У цей день шанується пам'ять сорока Севастійських мучеників - 40 воїнів римського ХІІ легіону, котрі загинули у 320 році біля міста Севастія (нині - турецьке місто Сівас) за відмову зректись християнської віри. Традиції на 40 святих У цей день обов’язково йдуть до церкви і ставлять 40 свічок, моляться, дякують Богові за все, просять захисту від негараздів, хвороб, б’ючи 40 поклонів. Господині обов’язково печуть 40 булочок у формі пташок. У різних регіонах України вони мають назви птахів - сороки, жайворонки, буслики. У народі вірили, що саме на Сорок святих з вирію повертаються пернаті - сорок різних порід. Часто пташечок нанизували на невеличкі різочки, лозинки чи очеретинки і так запікали. Їх розвішували на деревах у саду, дарували сусідам або ж роздавали дітям – щоб у господарстві свійська птиця здорова була.

     Вважали, що цього дня сорока бере сорок різочок чи галузок і мостить собі з них гніздо. Казали: Нині сорока – іменинниця. Сорока, якщо не турбувати її та не руйнувати гнізда, виступає своєрідним оберегом дому, біля якого живе. Етимологічно слово сорока пов’язане зі словом сорок, тобто народ вважає, що сорока охрещена на день сорока святих. На сороки прийнято запрошувати в будинок близьких людей: чим їх більше буде, тим краще. У будинку повинно бути шумно і весело.

     Що не можна робити у День сорока святих У цей день не можна працювати фізично, а також займатися прибиранням житла. Також не можна їсти м'ясо, рибу, яйця, як і під час усього Великого посту. Не можна прати, шити або щось ремонтувати. У День сорока святих не можна позичати гроші. Окрім цього, не можна гніватися, злитися та лихословити.

     Що можна робити в День сорока святих Натомість, у День сорока святих обов'язково потрібно спекти булочки-жайворонки. У це свято також можна гадати та закликати весну. Усі віруючі в цей день обов'язково повинні відвідати церкву та помолитися. Молодим людям у цей день слід гойдатися на гойдалках. Кажуть, що ця дія принесе щастя і урожайний рік. Також у цей день прийнято будувати плани на майбутнє та мріяти.

     Прикмети у День сорока святих Якщо 22 березня у День сорока святих стоїть гарна погода, значить, ще 40 днів можна не хвилюватися, що повернуться холоди. Холодна погода в День сорока святих означає, що наступні 40 днів весна може боротися із зимою, можливі різкі зміни погодних умов. Якщо ж таки 22 березня випав сніг, пасхальний тиждень буде дуже холодним. Якщо на Сорок святих опади і мало сонця – не буде весняної повені, влітку не очікується тривалих зливневих дощів, а осінь видасться сухою та погідною. Якщо птахи в'ють гнізда на сонячній стороні в День сорока святих, значить літо буде холодним і врожайним. Якщо 22 березня вам пощастить побачити шпака, значить, літо буде дуже теплим. 
   
                                  МАТЕМАТИКА
                                 Ділення

                                      Підручник с.97



                      УКРАЇНСЬКА  МОВА
           Навчаюся  змінювати  слова - назви  предметів


Де  ви  бачили  лисицю?
А  де  можна  гарно  розглянути  лисичку?
Скільки  дорослих  лисиць  на  малюнку?
А  маленьких,  якщо  не  рахувати?

Один - лисиця,  півень
Багато - курчата,  зайчата,  гусаки,  їжаки.

Вправа
Утвори  пари  за  зразком "багато" - "один"
Їжачки -
лисички -
опеньки -
шишки - 
білочки -

Вправа
Прочитай  текст.  Виділені  слова  зміни  так,  щоб  кожне  з  них  означало  багато  предметів.  Запиши  текст  у  зошит.
     Діти  відвідали  зоопарк.  Там  мешкають  вовк,  зебра,  мавпа,  страус,  орел,  олень.  Цікаво  спостерігати  за  тваринами.

Комментариев нет:

Отправить комментарий